Daň z nemovitosti za rok 2018. Přiznání podejte do konce ledna!

Daň z nemovitosti za rok 2018. Přiznání podejte do konce ledna!

Pokud jste prodali či koupili nemovitost v roce 2018, je nutno o tomto informovat finanční úřad v příslušném kraji, pod který nemovitost spadá.  Pokud jste se ještě nenahlásili/neodhlásili na finančním úřadě k dani z nemovitých věcí, měli by jste tak učinit do konce ledna (nahlášení/odhlášení probíhá jen v lednu).

Jedná se o daň z nemovitosti (z nemovitých věcí), která se platí jednou ročně.

Kupující, kteří koupili nemovitost v roce 2018:

na finanční úřad si sebou vezměte: „Vyrozumění“ z katastrálního úřadu, které Vám přišlo poštou, dále kupní smlouvu. Je nutno znát informace o nemovitosti např. výměru bytu, sklep, zahrada apod. Na finančním úřadě vyplníte formulář (stačí základní údaje o vás). Následně vám paní úřednice do formuláře vypíše koeficienty pro danou nemovitost a spočítá daň.

Prodávající, kteří prodali nemovitost v roce 2018:

na finanční úřad si sebou vezměte: „Vyrozumění“ z katastrálního úřadu, které Vám přišlo poštou, můžete i kupní smlouvu. Na finančním úřadě vyplníte formulář (stačí základní údaje o vás). Následně vám paní úřednice do formuláře dle koeficientů k prodané nemovitosti sníží částku o tuto nemovitost, kterou jste prodali a spočítá vám daň jen pro nemovitosti, které vlastníte.

U prodávajících lze uplatnit i výjimku: a to pokud v kraji, kde jste prodali nemovitost již nevlastníte žádnou jinou nemovitost, lze toto na finančním úřadě odhlásit i telefonicky nebo písemně.

Detailnější popis na této webové stránce penize.cz.

V případě dotazů mě můžete kontaktovat

Odkaz na formulář:

http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5450_16.pdf?201801031721